ברכת חתן: כל מה שצריך לדעת

למידע נוסף השאירו פרטים 👇

ברכת חתן: טירוף ברכת הכלה פורץ אל חתני ישראל

רבות הן הכלות המקליטות ברכת כלה מרגשת באולפן הקלטות ובנוסחים קבועים ומשתנים. בניסיון להפקת חתונה כמה שיותר מקורית, נראה כי חתני ישראל החילוניים והדתיים חוזרים לשורשיות ומקלטים ברכת חתן מפתיעה בנוסח ייחודי באולפן הקלטות.

עלייה משמעותית בכמות ברכות החתן

כלות ישראל מכל המגזרים תוכלנה לספר לכל דורש, ברכת כלה מוקלטת באולפן הקלטות בנוסחים קבועים או משתנים עם טוויסט מקורי לא רק מקלה על הלחץ הנלווה לאירוע, אלא גם מוסיפה צבע ייחודי בשלל הטקסים הכוללים חופה בישראל.

ברכת חתן
ברכת חתן

עד לפני מספר שנים, הקלטת ברכת חתן הייתה נדירה ביותר בנוף וכמותה הייתה מסתכמת בכמה עשרות הקלטות בודדות ברחבי אולפני ההקלטות בארץ.
עם רצון למקוריות, הפתיחות החדשה והחתירה לשוויון בין המינים – ברכת חתן שינתה מסלול וכבר בשנה האחרונה נרשמה עלייה משמעותית של מאות אחוזים בכמות ההקלטות של ברכות החתן בארץ.

יוני פיינר מרעננה הקליט בספטמבר אשתקד ברכת חתן לקראת חתונתו: "לפני כשנתיים בערך הייתי בחתונה של חבר קרוב ופתאם הוא נכנס לחופה עם ברכה מוקלטת בשיר רקע.
כשעבדתי עם אשתי על ההכנות לחתונה ראיתי שהיא מתכננת להקליט ברכת כלה, להקליט ברכת חתן לא הייתה שאלה יותר עבורי".

כלה או חתן? לחץ זה לחץ

כמעט כל זוג המתכנן חתונה מחפש לגוון בהתאם ליכולותיו הכלכליות, נתון נפוץ לא פחות הינו הלחץ המתלווה לכל אורך הכנות האירוע וכמובן בעת האירוע עצמו.
הקלטת ברכת כלה או ברכת חתן באולפן הקלטות עם מפיק מקצועי, מאפשרים לגוון את הכניסה לחופה, אך בהכרח להוריד את הלחץ עבור הכלה וגם עבור החתן.

לחץ לפני החופה יכול להוביל לטעויות, הקראת הברכה במרבית הפעמים כוללת פרצי בכי, צחוק, צרידות, גמגום ועוד היבטי לחץ היכולים "להרוס את הרגע".
רועי פוטרמן מהרצליה מספר על החששות והלחצים שלו ושל רעייתו טרם האירוע: "לשנינו הייתה סיבה למה ללכת להקליט את הברכה לחופה, שנינו לא יודעים לכתוב בצורה מקצועית, אני מאבד דברים סידרתי והיא הבן אדם הלחוץ בעולם. למה לנו לא להקליט את זה?".
נראה שהורדת הלחץ הזו פועלת לשני המינים המבקשים לברך אחד את השנייה וההפך.

באחראיות אולפן ההקלטות: הכוכב הבא בברכת החתן

לברך את הכלה בחופה
לברך את הכלה בחופה

מכוון ושוק ברכת הכלה הינו ותיק ונפוץ, כיום מבוצעת חלוקה לנוסחים דתיים קבועים או משתנים (בהתאם לבחירת הזוג ודרך אמונתו). נכון לתקופה הנוכחית לא קיים נוסח קבוע לברכת חתן, כך שלמעשה ברכת חתן נכתבת באופן אישי לכל אירוע.
רגע החופה הוא רגע מרגש, פעמים רבות וגם ללא ההתרגשות, החתן והכלה אינם מצליחים לבטא את רגשותיהם ותחושותיהם על כתב.
לשם כך, ניתן להתייעץ עם המפיק באולפן כדי להתאים לחלוטין את הטקסט למידות הרגש והקשר בין הזוג.

באולפן ההקלטות יאפשרו לכם להקליט שוב ושוב את הברכה לצורך יצירת רצף דיבור, נקייה מרעשים המוקלטת בצורה ברורה וברמה הגבוהה ביותר.
כפי שנהוג בהקלטת ברכת כלה באולפן המקצועי, כך גם בברכת חתן ניתן לסייע בעיצוב ושיפור הקול, כך שההקלטה הסופית תהיה מושלמת עבור החתן.
בנוסף, ניתן לשפר את ברכת החתן אף יותר ולהוסיף אפקטים קוליים שונים (לדוגמה: תופים או שופר), כמו כן שיר או מוזיקת רקע מרגשים, הכל לבחירת החתן.

ברכת כלה או ברכת חתן, ניתן להגיד לחלוטין שהמעמד המרגש והמלחיץ מחייב במרבית הפעמים סיוע מקצועי, הקלטת הברכה באולפן הקלטות מקצועי יספק את הצרכים ואתם תוכלו ליהנות מרגע החופה ולבצע את הכניסה בצורה מקצועית וייחודית.

האזינו לדוגמאות של ברכות החתן שהוקלטו באולפני לי-רון:


לחזור למשהו ספציפי?